Rondvaart
Zaanse Schans
Een begeleide rondvaart van 25 minuten langs alle 10 molens, de historische houten huizen, cacaofabrieken en het walviserfgoed — inclusief schipper en gids.
Publieke Rondvaart
Zaanse Schans
25 minuten · Persoonlijke gids · Max. 25 personen
🛡 Tevredenheidsgarantie — niet tevreden? Volledige terugbetaling (dranken excl.)
Dagelijkse vertrekken · 25 minuten
Windmolen Rondvaart
Zaanse Schans
Een begeleide rondvaart van 25 minuten langs alle 10 molens, de historische houten huizen, het walviserfgoed en de grootste cacaofabrieken van de wereld — met een persoonlijke gids aan boord.
Kies je ticket
🛡 Tevredenheidsgarantie — niet tevreden? Volledige terugbetaling (dranken excl.)
Wat je ziet
Wat onze gasten
over ons zeggen
892 Google reviews
"Wat een geweldige tijd hadden we op de windmolenrondvaart! De uitzichten waren prachtig en het was zo'n ontspannen manier om alles te zien. Onze gids was uitstekend — super deskundig en betrokken. Absolute aanrader!"
"Een geweldige rondvaart met Frits! Mijn 6-jarige was in de wolken — Frits liet haar zelfs het stuur vasthouden. Zelden iemand gezien die zo natuurlijk contact maakt met kinderen. Echt een bijzondere ervaring."
"De windmolenrondvaart was leuk én informatief. We hadden geen betere kapitein kunnen wensen dan Frits — precies de juiste mix van kennis en rustige enthousiasme. Een hoogtepunt van ons hele tripje!"
"George zorgde voor een uitstekende ervaring — humoristisch, levendig en een gentleman. Hij hielp iedereen aan boord en zorgde voor de veiligheid. Een onvergetelijke tocht."
"Kevin was informatief, grappig en boeiend. Geweldige tocht, geweldige kapitein, boot goed onderhouden. Mijn vrouw en ik hadden een fantastische tijd — absolute aanrader voor iedereen die Zaanse Schans bezoekt."
"Geweldige ervaring — kapitein Frits legde de geschiedenis van de molens uit en probeerde zelfs een paar woorden te vertalen voor mijn moeder. Goede kapitein, goede tocht!"
"We hadden een privérondvaart en hebben echt genoten. Sjors is een fantastische schipper die de tijd nam voor ons. Complimenten voor de volledige organisatie. Zeer aanbevolen."
"Zelfs mijn 14-jarige genoot van deze korte en informatieve rondvaart. De gids was geweldig en de uitzichten ook. Ik beveel het iedereen aan die Zaanse Schans bezoekt."
"Wat een geweldige tijd hadden we op de windmolenrondvaart! De uitzichten waren prachtig en het was zo'n ontspannen manier om alles te zien. Onze gids was uitstekend — super deskundig en betrokken. Absolute aanrader!"
"Een geweldige rondvaart met Frits! Mijn 6-jarige was in de wolken — Frits liet haar zelfs het stuur vasthouden. Zelden iemand gezien die zo natuurlijk contact maakt met kinderen."
"De windmolenrondvaart was leuk én informatief. We hadden geen betere kapitein kunnen wensen dan Frits."
"George zorgde voor een uitstekende ervaring — humoristisch, levendig en een gentleman. Een onvergetelijke tocht."
"Kevin was informatief, grappig en boeiend. Absolute aanrader voor iedereen die Zaanse Schans bezoekt."
"Geweldige ervaring — goede kapitein, goede tocht. We hebben volop genoten!"
"We hadden een privérondvaart en hebben echt genoten. Sjors is een fantastische schipper. Complimenten voor de volledige organisatie. Zeer aanbevolen."
"Zelfs mijn 14-jarige genoot van deze korte informatieve rondvaart. De gids was geweldig en de uitzichten ook."
Seizoensgebonden · april t/m september
De Flowerboat
Zaanse Schans
Dezelfde begeleide windmolenrondvaart — maar op onze met bloemen gedecoreerde boot. Verse bloemen om je heen, windmolens op de achtergrond. De meest gefotografeerde rondvaart die we aanbieden.
Kies je ticket
🛡 Tevredenheidsgarantie — niet tevreden? Volledige terugbetaling (dranken excl.)
Waarom de Flowerboat speciaal is
Veelgestelde vragen
Alles wat je wilt weten
voor je boekt
Staat je vraag er niet tussen? Mail ons op ahoy@dutchboattours.nl — we reageren binnen 24 uur.
Met de trein (aanbevolen): Neem een directe trein van Amsterdam Centraal naar Zaandam (8 minuten, elke 10 minuten) en dan bus 391 naar Zaanse Schans — totaal circa 20–25 minuten. Of neem de trein naar station Zaandijk Zaanse Schans, dat is 15 minuten lopen van de molens.
Met de auto: Zaanse Schans ligt 17 km ten noorden van Amsterdam, vlak bij de A8 — circa 20 minuten rijden. Betaald parkeren bij het bezoekerscentrum. Onze steiger is op Schansend 1, 1509 AW Zaandam.
Onze steiger is op Schansend 1, 1509 AW Zaandam — aan de ingang van Zaanse Schans, naast de molens aan de Zaan. Vanaf de bushalte Zaanse Schans is het 2 minuten lopen. Bekijk op Google Maps →
Ja — er is een grote betaalde parkeerplaats bij het bezoekerscentrum, circa 5 minuten lopen van onze steiger. In het weekend en in de zomer kan deze snel vol zijn — kom dan vroeg aan. Parkeren kost circa €10–15 per dag.
We raden aan om vooruit te boeken, zeker in de zomer (juni–augustus) en in het weekend. Loop-in-tickets zijn soms beschikbaar aan de steiger, maar beschikbaarheid is niet gegarandeerd. Gratis annuleren tot 14 dagen voor de tocht.
Publieke rondvaart: Kind €9,00 · Volwassene €11,50 · Volwassene met open bar €16,50
Flowerboat (seizoensgebonden): Kind €11,50 · Volwassene €14,00 · Volwassene met open bar €19,00
Privérondvaarten: Vanaf €127/uur voor de (deels) gesloten of open boot (max. 12 personen). Schipper, gids en btw altijd inbegrepen.
Zeker — kinderen tot 12 jaar krijgen een kindticket (€9,00 op de publieke rondvaart, €11,50 op de Flowerboat). Er is geen minimumleeftijd. Onze gidsen maken de tocht ook leuk voor jongere bezoekers.
Je vaart langs alle 10 werkende molens van Zaanse Schans gezien vanaf het water — het uitzicht dat je gewoon niet vanaf de wal krijgt. Je gids vertelt alles over de houten Zaanse huizen in het kenmerkende groene, het Swaerte Walvis walviserfgoed, de cacaofabrieken (je ruikt letterlijk het chocolade) en het eeuwenoude Theehuis.
De publieke windmolenrondvaart duurt 25 minuten en vertrekt dagelijks. Check de boekingspagina voor de vertijden.
Ja — we varen bij alle weersomstandigheden tenzij er sprake is van een veiligheidsrisico zoals extreme wind of storm. Lichte regen is prima. In het zeldzame geval dat we moeten annuleren, ontvang je een volledige terugbetaling.
We zijn beoordeeld met 4,9 van de 5 op 892 Google reviews — de best beoordeelde tochtenervaring bij Zaanse Schans. Het uitzicht op de molens vanaf het water is echt anders dan vanaf de wal. De meeste bezoekers zeggen dat het het hoogtepunt van hun hele bezoek aan Nederland was.
Ja — je mag je eigen eten en drinken meenemen. Of upgrade naar het open bar-ticket (€16,50) voor onbeperkt drinken aan boord.
Elk seizoen heeft zijn eigen karakter. Lente (april–mei) is prachtig met tulpen en frisgroen. Zomer (juni–augustus) is ons drukste seizoen — de Flowerboat vaart. Herfst (sept–okt) is rustig met mooi goudkleurig licht. Winter biedt een magische sfeer met mist en weinig drukte. We varen het hele jaar, behalve de Flowerboat (april–september).
Met een groep?
Boek een privérondvaart
Voor groepen van 6 of meer is een privétocht vaak goedkoper per persoon — en je hebt de hele boot voor jezelf, met een eigen schipper en gids. Vanaf €127/uur.
Privérondvaart bekijken →De best beoordeelde boottocht bij de Zaanse Schans windmolens. Dagelijkse vertrekken, ervaren schippers en onvergetelijke uitzichten.
1509 AW Zaandam
Ontdekken
Informatie
KvK: 71842705
BTW: NL858870940B01
© 2026 Dutch Boat Tours · Alle rechten voorbehouden